Cracow Summer School in Discrete Mathematics

Uczestnicy Krakowskiej Szkoły Letniej z Matematyki Dyskretnej

Cracow Summer School in Discrete Mathematics

W dniach 4 - 8 lipca 2022 r. w Krakowie odbyła się pierwsza Krakowska Szkoła Letnia z Matematyki Dyskretnej. Uczestniczyło w niej 33 młodych matematyków z 12 krajów z 4 kontynentów! Wykłady i ćwiczenia z dwóch nowoczesnych działów matematyki dyskretnej: perkolacji i granic kombinatorycznych były prowadzone przez dwóch czołowych ekspertów z tych dziedzin Tobiasa Müllera (Uniwersytet w Groningen, Holandia) i Daniela Kráľa (Uniwersytet Masaryka w Brnie, Czechy). Zajęcia odbywały się na WMS oraz w siedzibie krakowskiego oddziału NBP przy ul. Basztowej. Szkoła odbyła się w ramach odchodów 25-lecia WMS i była dużym sukcesem Moniki Pilśniak, która po raz pierwszy znalazła zrozumienie i wsparcie dziekana WMS dla takiej formy promowania Wydziału i Katedry. Warto podkreślić, że owocem jest także nawiązana aktywna współpraca naukowa z Tobiaszem Müllerem, który właśnie gości w swoim zespole w Groningen Jakuba Kwaśnego. Zapewne szkoła będzie miała kontynuację w następnych latach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cssdm.agh.edu.pl.